טכנאי תנורים בבאר שבע

טכנאי תנורים בבאר שבע

שימוש נכון בתנור

קניתם תנור חדש למטבח? תתחדשו ותיהנו מהקניה. אבל על מנת שתוכלו להוציא את מקסימום התוצאות באפיית תבשילים ומאפים – עליכם לדעת כמה כללים בסיסיים לשימוש בתנור ולאחזקה נכונה ובטוחה שלו.

קניתם תנור? כמה דברים שחשוב לדעת

אמנם התנורים הביתיים של כל היצרנים שונים זה מזה בעיצוב במידה כזו או אחרת, אך באופן עקרוני הם כולם פועלים באותו אופן ובאותן טכניקות. תנורי האפייה הביתיים מתוכננים לחמם בין הטמפרטורות 50 מעלות צלזיוס ל-250 מעלות צלזיוס. תנורים בעלי טכנולוגיה פירוליטית, המנקים את עצמם, מסוגלים בהפעלת תכנית זו להגיע לחום של כ-500 מעלות צלזיוס.

כל אחת מן התכניות המתוכנתות בתנור האפייה מובילה לתוצאה שונה באפיה ולחום שונה. ברוב התנורים ישנה אפשרות לבחירה בין הפעלת גוף חימום עליון, גוף חימום תחתון, שניהם ביחד, גריל עליון או תחתון או שניהם יחד, הפעלה בטורבו ועוד.

באופן עקרוני, המצב היעיל ביותר לאפיה, בטח כשאופים מספר תבניות בעת ובעונה אחת, הוא מצב הטורבו שבו מופעל גוף חימום סמוי אחד ומאוורר אחורי שמפזר את החום באופן שווה בתנור האפייה. החיסרון של תכנית אפיה זו יימצא בעת אפיית מאכלים שעלולים להתייבש באפיה. לחילופין, ניתן פשוט להכניס יחד עם אותם מאכלים גם תבנית מים לתחתית התנור. המים הללו יתאדו ויספקו לתבשיל את הלחות שתשאיר אותו עסיסי.

טכנאי תנורים בבאר שבע – איך לשמור על התנור

כדי שתוכלו ליהנות מתנור האפייה לאורך זמן – כדאי מאוד לשמור עליו תקין. כיצד עושים זאת? ראשית שמרו עליו נקי. לכלוך מצטבר עלול להיות תחילת הפורענות ומקור לבעיות בתפקוד של התנור. השתדלו גם לתפעל את התנור באופן חסכוני על מנת שלא 'תאמצו' יתר על המידה את גופי החימום שלו. כך, למשל, הקפידו שלא לפתוח את התנור בעת האפייה אם הדבר אינו נחוץ באמת. כל פתיחה כזו של דלת התנור גורמת לירידה דרמטית בחום שלו ולהפעלה מחודשת של גוף החימום. חבל על החשמל וחבל על גוף החימום שעלול להתקלקל מהר יותר.

טכנאי תנורים בבאר שבע – כמה טיפים

לא כל בעיה המתעוררת בתנור האפייה מצריכה קריאה לטכנאי תנורים בבאר שבע. חבל על הכסף שלכם. הרחתם ריח שרוף בתנור? זה לא אומר שמשהו במנוע שלו נשרף. ייתכן שפשוט לא ניקיתם את שאריות האוכל שנאפה בו אתמול, את הרוטב של העוף שנזל מהתבנית לקרקעית התנור ועכשיו נשרף. אולי בכלל התנור לא מחובר לרשת החשמל? לפעמים קורה שמזיזים תנור ובלי משים מוציאים את התקע מהשקע. מה שברור הוא שבעת הקריאה לטכנאי צריך להסביר לו עוד בטלפון מה הבעיה שבה נתקלתם. טכנאי התנורים מנוסים דיים כדי לזהות אם מדובר בבעיה פשוטה המאפשרת טיפול עצמי או בבעיה טכנית חמורה יותר.